postheadericon Zdobiona sukienka na poprawiny studniówki

Poprawiny kojarzą nam zwykle z przyjęciem weselnym, ale ostatnio coraz częściej mamy z nimi do czynienia w przypadku zabawy studniówkowej. Przede wszystkim, wiele młodych osób zamiast odsypiać zarwaną wcześniej noc, woli kontynuować szaloną zabawę studniówką przez jeszcze jeden wieczór. Oczywiście, poprawiny studniówki zwykle organizowane są indywidualnie przez maturzystów, którzy na tę okoliczność wynajmują lokal w klubie. Owszem, bywa i tak, że niektóre szkoły zapewniają swoim uczniom dwudniowy bal maturalny, ale ta opcja zdecydowanie należy do rzadkości. Co założyć na poprawiny studniówki? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ale na pewno żadna nastolatka nie może na nich wystąpić w tej samej kreacji co na studniówce.

Nie ulga wątpliwości to, iż sukienka na poprawiny musi być także elegancka, ale na pewno co doboru stroju panuje większa dowolność, choćby ze względu na to, iż ta impreza ma znacznie mniej oficjalny charakter. Przede wszystkim, tego typu kreacja wyróżnia się bajeczną kolorystyką, a wśród modnych barw możemy wymienić odcienie różu, błękitu, pomarańczy, fioletu, zieleni, żółci, brązu. Mile widziane są też fantazyjne aplikacje w postaci kwiatów, kropek, grochów, pasków, kratki. Nie należy obawiać się również falbanek, kokardek, kieszeni, zakładek, marszczeń, guzików, klamerek, sprzączek, sznureczków, wycięć, rozcięć.

Warto podkreślić to, iż na poprawinach studniówki dominują krótkie, a nawet bardzo kuse sukieneczki, gdyż stroje w wersji midi należą do rzadkości, a długie suknie wręcz są niespotykane. Poza tym, na tego typu imprezie stawiamy głównie na wygodę, po wyczerpującym szaleństwie podczas studniówki, w związku z tym ogromną popularnością cieszą kreacje dzianinowe czy bawełniane, które skutecznie zastępują sukieneczki satynowe czy koronkowe. Ogromną ich zaletą jest to, że są lekkie, wspaniale dopasowują do ciała, ale go nie opinają, zapewniając tym samym niesamowity komfort podczas zabawy na parkiecie.

Trzeba powiedzieć o tym, iż młode damy na poprawiny często zakładają klasyczną trapezówkę, w szczególności na czasie są fasony na grubych szelkach lub z rękawkiem 3/4 a ostatnio coraz większą popularność zyskują sukieneczki ze stójką, ale z osłoniętymi ramionami. Nie mniej stylowe są kreacje w stylu baby doll, za których sprawą nastolatki wyglądają jak małe dziewczynki. Równie komfortowe są śliczne stroje tulipanowe, które od kilku sezonów niezmiennie posiadają wiele fanek. Poza tym, w dalszym ciągu trendy są śliczne bombki, a ostatnio hitem numer jeden zostały okrzyknięte sukieneczki baletnicy. Ponadto, znowu na czasie są fantazyjne plisowanki, zwłaszcza z obniżonym stanem, nawiązujące do mody z klat 20.

Na koniec warto jeszcze raz podkreślić to, iż sukienka na poprawiny studniówki powinna być oryginalna, ale i zarazem szykowna. Ale najważniejsze jest to, aby była wygodna, w szczególności gdy na zabawie studniówkowej bawiliśmy się do samego rana, wykonując najrozmaitsze akrobacje taneczne na parkiecie, co może skutkować obolałymi kościami.